$61.80 / each
Paquete: 10/Case
Existencias bajas
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
Paquete10/CaseLoctite is a solvent blend designed to remove cured cyanoacrylate adhesive from surfaces or to debond parts assembled with cyanoacrylate adhesive.
Loctite Clean Up Solvent, Liquid, Clear, Slight, Solvent Base, VOC: 1100g/L, Specific Gravity: 1.10, Vapor Density: 2.1.
Features
- Easy to use
- This item is formulated to work in adhesive removal applications
- Comes conveniently packaged as a ready-to-use product
General Information
| Item Name | Clean Up Solvent |
| Series | SF768 |
General Features
| Storage Temperature | 8 to 21 °C |
Design & Construction
| Base Type | Solvent |
| Color | Clear |
| Form | Liquid |
Chemical Properties
| Specific Gravity | 1.1 |
| Vapour Density | 2.1 |
| VOC | 1100g/L |
Physical Properties
| Container Size | 2 oz |
| Container Type | Bottle |
| Odor/Scent | Slight |
Documentos
No Documents Found