$7.71 / each
En Stock
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | Recovery Diode |
Design & Construction
| Diode Configuration | Stud Normal Polarity (Cathode To Stud) |
| Package Type | DO-203AA (DO-4) |
Electrical Properties
| Amperage Rating | 25 A |
| Forward Current | 25 A |
| Forward Surge Current | 314 A |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Peak Reverse Current | 12 mA |
| Repetitive Reverse Voltage | 600 V |
| Voltage Rating | 60 V |
Documentos
No Documents Found