$355.10 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | Pump Motor |
General Features
| Net Weight | 22 lb |
Design & Construction
| Frame Type | 56J |
| KVA Code | J |
| Rotation | Clockwise |
Performance Details
| Speed Rating | 3450 rpm |
Electrical Properties
| Full Load Ampere | 13.2 A |
| HP Rating | 1 HP |
| Service Factor | 1.4 |
Physical Properties
| Dimensions | 13.14 Inch L x 5.66 Inch W |
| Shaft Length | 1.85 Inch |
| Weight | 22 lb |
Documentos
No Documents Found