$32.16 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | Plier |
| Series | 2900 |
General Features
| Net Weight | 4.5 oz |
Design & Construction
| Handle Type | Cushioned Grip |
| Jaw Type | Smooth |
| Material | Stainless Steel (AISI 440) |
| Tip Type | Bent Nose 45° |
Electrical Properties
| Resistance | 10¹⁰ ohms/sq |
Physical Properties
| Jaw Length | 51.054 mm |
| Length | 6.5 Inch |
| Tip Thickness | 1.5 mm |
| Tip Width | 0.06 Inch |
Documentos
No Documents Found