$355.35 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | Fan And Blower Motor |
General Features
| Net Weight | 15 lb |
Design & Construction
| Frame Type | 48Y |
| KVA Code | M |
Performance Details
| Speed Rating | 1725 rpm |
| Full Load Efficiency | 64% |
Electrical Properties
| Full Load Ampere | 5.5 A |
| HP Rating | 0.333 HP |
| Service Factor | 1.35 |
Physical Properties
| Dimensions | 9.32 Inch L x 5.58 Inch W x 5.83 Inch H |
| Frame Size | 48 |
| Shaft Diameter | 0.5 Inch |
| Shaft Length | 1.88 Inch |
| Weight | 15 lb |
Documentos
No Documents Found