$4,282.26 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
Products You May Also Like
General Information
| Item Name | Extra Severe Duty Motor |
General Features
| Net Weight | 460 lb |
Design & Construction
| Frame Type | 284TSC |
Performance Details
| Speed Rating | 3600 rpm |
| Full Load Efficiency | 93% |
Electrical Properties
| Full Load Ampere | 27.8 A |
| HP Rating | 25 HP |
Physical Properties
| Dimensions | 27.2 Inch L x 13.88 Inch H |
| Frame Size | 284.0 |
| Number of Poles | 2 |
| Shaft Diameter | 1.625 Inch |
| Weight | 460 lb |
Documentos
No Documents Found