$10,001.83 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | Extra Severe Duty Motor |
General Features
| Net Weight | 710 lb |
Design & Construction
| Frame Type | 326T |
| KVA Code | G |
Performance Details
| Speed Rating | 900 rpm |
| Full Load Efficiency | 91% |
| Torque Rating | 149.9 lb-ft |
Electrical Properties
| Full Load Ampere | 29.2 A |
| Full Load Power Factor | 69.5% |
| HP Rating | 25 HP |
| Locked Rotor Ampere | 139.6 A |
Physical Properties
| Dimensions | 32.04 Inch L x 17.07 Inch H |
| Frame Size | 326.0 |
| Number of Poles | 8 |
| Shaft Diameter | 2.125 Inch |
| Shaft Length | 5.25 Inch |
| Weight | 710 lb |
Documentos
No Documents Found