$5,778.99 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | Extra Severe Duty Motor |
General Features
| Net Weight | 510 lb |
Design & Construction
| Frame Type | 286TSC |
Performance Details
| Speed Rating | 3600 rpm |
| Full Load Efficiency | 93% |
Electrical Properties
| Full Load Ampere | 33.4 A |
| HP Rating | 30 HP |
Physical Properties
| Dimensions | 27.2 Inch L x 13.88 Inch H |
| Frame Size | 286.0 |
| Number of Poles | 2 |
| Shaft Diameter | 1.625 Inch |
| Weight | 510 lb |
Documentos
No Documents Found