$1,219.13 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | Condenser Fan Motor |
General Features
| Net Weight | 38 lb |
Design & Construction
| Frame Type | 56HZ |
| Insulation Type | Class H |
| KVA Code | J |
| Start Method | Across The Line |
Performance Details
| Speed Rating | 1200 rpm |
| Full Load Efficiency | 78.5% |
Electrical Properties
| Full Load Ampere | 5.4 A |
| HP Rating | 1.5 HP |
| Phase | 3-Phase |
Physical Properties
| Dimensions | 15.68 Inch L x 6.5 Inch W x 6.76 Inch H |
| Number of Poles | 6 |
| Shaft Diameter | 0.625 Inch |
| Shaft Length | 5.06 Inch |
| Weight | 38 lb |
Environmental Condition
| Thermal Protection | Yes |
Documentos
No Documents Found