$5,269.23 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
SKF Single Row Angular Contact Ball Bearing, 110 mm Bore Dia, Clearance: C3, 15 °Contact Angle, 57300 lbf Dynamic Load, 2.5 mm Fillet Radius, Uncoated, 1 Row, 240 mm OD, 3200 rpm, 57300 lbf Static Load, 50 mm Width. - SKF 322 Single Row Angular Contact Ball Bearing.
Features
- Clearance: C3
General Information
| Item Name | Angular Contact Ball Bearing |
| Series | 322 |
Performance Details
| Contact Angle | 15 deg |
| Dynamic Load Capacity | 57300 lbf |
| Static Load Capacity | 57300 lbf |
Physical Properties
| Bore Diameter | 110 mm |
| Fillet Radius | 2.5 mm |
| Outside Diameter | 240 mm |
| Width | 50 mm |