$220.47 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
Products You May Also Like
General Information
| Item Name | 5.6 Inch Dia Condenser Fan Motor |
Design & Construction
| Bearing Type | Sleeve |
| Shaft Position | Horizontal |
Performance Details
| Speed Rating | 1075 rpm |
Electrical Properties
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Full Load Ampere | 1.2 A |
| HP Rating | 0.2 HP |
Physical Properties
| Dimensions | 4 Inch L |
| Shaft Length | 6.5 Inch |
Documentos
No Documents Found