$610.20 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | 4.4 Inch Dia General Purpose Motor |
Design & Construction
| Bearing Type | Sleeve |
| Rotation | Clockwise |
Performance Details
| Speed Rating | 1500 rpm |
Electrical Properties
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Full Load Ampere | 1.4 A |
| HP Rating | 0.06 HP |
Physical Properties
| Shaft Diameter | 0.375 Inch |
| Shaft Length | 2.375 Inch |
Documentos
No Documents Found