$210.41 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | 3.3 Inch Dia General Purpose Motor |
Design & Construction
| Rotation | Counter-Clockwise |
Performance Details
| Speed Rating | 1500 rpm |
Electrical Properties
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Full Load Ampere | 0.9 A |
| HP Rating | 0.05 HP |
Physical Properties
| Dimensions | 2.875 Inch L |
| Shaft Diameter | 0.3125 Inch |
| Shaft Length | 2.25 Inch |
Documentos
No Documents Found