$269.94 / Piece
Agotado
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | 3.3 Inch Dia Flue Exhaust and Draft Booster Blower Motor |
Design & Construction
| Bearing Type | Sleeve |
| Rotation | Counter-Clockwise |
Performance Details
| Speed Rating | 3000 rpm |
Electrical Properties
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Full Load Ampere | 0.7 A |
| HP Rating | 0.025 HP |
Physical Properties
| Dimensions | 5.33 Inch L |
| Shaft Diameter | 0.3125 Inch |
| Shaft Length | 1.5 Inch |
Documentos
No Documents Found