$25.57 / Piece
Paquete: 9/Carton
En Stock
Cantidad mínima1QTY Increment1
more info
Paquete9/CartonGeneral Information
| Item Name | Standoff Insulator |
Design & Construction
| Color | Red |
| Shape | Round |
Performance Details
| Cantilever Strength | 2500 Inch-lb |
| Compression Strength | 9000 lb |
| Flame Retardant | Yes |
| Tensile Strength | 9000 lb |
| Torque Strength | 30 ft-lb |
Electrical Properties
| Voltage Rating | 15000 V |
Physical Properties
| Face Diameter | 3.75 Inch |
| Height | 6 Inch |
| Insert Size | 3/8 - 16-5/8 Inch |
| Thread Size | 3/8 - 16-5/8 Inch |
Documentos
No Documents Found