$213.40 / each
Available to Order
Refine your product below or compare all choices in the
Min QTY1QTY Increment1
more info
| Stock Status | |||
|---|---|---|---|
| Finish | $ / each | ||
| Polish | $ / each | ||
| Coarse | $ / each | ||
| Medium | $ / each |
Ideal 80-461 resurfacer tool for general purpose, mica, burnish finishing and fast cutting. - Ideal 80-461 Series Resurfacer Tool, Length: 203 mm, Width: 25 mm, 50 mm Thickness, For Use With: Lathe-Turning Device.
Features
- Two resurfacers required for each grinder
Applications
- For General Purpose, Mica, Burnish Finishing and Fast Cutting
General Information
| Item Name | Resurfacer Tool |
| Series | Ideal Resurfacer Tool |
Design & Construction
| Grade | Medium |
Physical Properties
| Length | 203 mm |
| Thickness | 50 mm |
| Width | 25 mm |
Supporting Information
| Use With | Lathe-Turning Device |
Documents
No Documents Found