$20.74 / Piece
Available to Order
Min QTY1QTY Increment1
more info
Products You May Also Like
General Information
| Item Name | Diagonal Cutter |
General Features
| Net Weight | 4 oz |
Design & Construction
| Cutting Capacity | 0.15 mm |
| Cut Type | Flush |
| Handle Type | Cushioned Grip |
| Jaw Type | Tapered |
Physical Properties
| Handle Length | 68 mm |
| Jaw Length | 13.95 mm |
| Length | 114 mm |
Documents
No Documents Found