$340.76 / Piece
Available to Order
Min QTY1QTY Increment1
more info
General Information
| Item Name | 5.6 Inch Dia Condenser Fan Motor |
Design & Construction
| Bearing Type | Sleeve |
| Shaft Position | Horizontal |
Performance Details
| Speed Rating | 825 rpm |
Electrical Properties
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Full Load Ampere | 1.3 A |
| HP Rating | 0.166 HP |
Physical Properties
| Dimensions | 4.33 Inch L |
| Shaft Length | 6 Inch |
Documents
No Documents Found